Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

KORG DS-DAC-100m konwerter USB DSD

Cena: 599,00 zł 599.00
ilość szt.

Opis

KORG DS-DAC-100m konwerter USB DSD.

 


Japońska firma KORG przedstawia system złożony z oprogramowania AudioGate i dwóch do wyboru interfejsów audio – DS-DAC-100 i DS.-DAC-100m. Oba urządzenia to konwertery cyfrowo-analogowe USB pozwalające na odtwarzanie wysokiej jakości plików DSD 2.8 MHz, lub 5.6 MHz na komputerach PC (ASIO) i Mac (Core Audio). Interfejsy zostały zaprojektowane aby zapewnić najwyższej jakości dźwięk na komputerach domowych i laptopach.
Używając DS-DAC-100m, lub DS-DAC-100 (który posiada wyjścia RCA i XLR) z oprogramowaniem AudioGate 3 – użytkownik może odtwarzać muzykę z CD, pobraną z Internetu itd. z jakością plików DSD, co w rezultacie daje dużo lepszą jakość dźwięku.
Korzyścią z konwersji plików audio przez oprogramowanie AudioGate jest prezentacja brzmienia które oryginalnie zostało nagrane, bez zniekształceń wprowadzanych przez inne dostępne konwertery D/A. Konwersja do DSD eliminuje powstanie potencjalnych szumów i zniekształceń.
Poza standardowym, słuchawkowym wyjściem stereo (1/4” jack), stylowy DS.-DAC-100 posiada złącza XLR i pozłacane złącza RCA, wykorzystywane do podłączenia interfejsu do wzmacniacza. Mniejszy DS-DAC-100m wyposażony w wyjście słuchawkowe 1/4” to idealna propozycja dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z DSD, a także dla mobilnych użytkowników, którzy cenią wysokiej, jakości dźwięk nawet w podróży.

Oba interfejsy kompatybilne są ze sterownikami ASIO, WDM (Direct Sound, WASAPI) i Core Audio. Po zainstalowaniu sterownika KORG USB Audio Device Driver można odtwarzać natywne pliki 1-bit DSD. Urządzenia obsługują pliki PCM o częstotliwościach od 44.1 do 192 kHz i 1-bitowe pliki DSD 2.8224 MHz i 5.6448 MHz!
Oprogramowanie AudioGate 3 użytkownikom DS-DAC-100 i DS-DAC-100m udostępniane jest bezpłatnie. Producent przewiduje także darmową wersję lite dla tych, którzy chcieliby przetestować jakość DSD.

Piękno brzmienia – piękno designu.

Ceniąc piękno dźwięku, większość z nas ceni także piękno otoczenia w którym choć na chwilę można zostawić zgiełk życia codziennego zanurzając się w ukochanej muzyce. KORG DS-DAC posiada pięknie wyprofilowaną obudowę z bardzo prostym i czytelnym panelem czołowym na którym znajduje się duże pokrętło głośności, wskaźniki LED i złącze słuchawkowe. Aby zminimalizować ewentualne drgania przenoszone na urządzenie, użyto podstawek z kolców zamontowanych na spodzie (standard w klasie high-end). Wsłuchując się w liczne prośby i uwagi miłośników audio, KORG DS-DAC-100 wyposażony jest w symetryczne złącza XLR, oraz RCA.

Kompaktowy Design – DS-DAC-100m.

Posiadając rozmiar przenośnego twardego dysku, DS-DAC100m oferuje te same przetworniki co wyższy model DS-DAC-100 i zapewnia taką samą, najwyższą jakość dźwięku. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nawet podczas podróży nie chcą rezygnować z wysokiej jakości dźwięku.

AudioGate 3 i seria DS-DAC – przepustka do dźwięku najwyższej jakości.

Wystarczy tylko podłączyć DS-DAC-100/100m do komputera za pomocą kabla USB i świat najwyższej jakości plików audio stoi otworem. System składa się z interfejsu DS-DAC i oprogramowania AudioGate3, które pozwala na odtwarzanie plików audio w najwyższej możliwej jakości. Urządzenia DS-DAC konwertują sygnał z komputera do sygnału analogowego, który wysyłany jest do złącza słuchawkowego i wyjść audio. Przy odtwarzaniu dźwięku z komputera ważnym elementem jest nie tylko interfejs audio, ale także oprogramowanie które z nim współpracuje. KORG posiada duże doświadczenie w rozwoju obu komponentów, bo pierwsze wersje produktów 1-bitowych tworzone były do zastosowań studyjnych i musiały spełniać najwyższe wymagania dotyczące jakości (seria MR).

Główne cechy:
- Oprogramowanie AudioGate 3 i interfejsy DS-DAC-100 i DS-DAC-100m, stanowią bardzo prosty w obsłudze system odtwarzania dźwięku najwyższej jakości; 
- Konwersja DSD w czasie rzeczywistym dla osiągnięcia optymalnego dźwięku;
- Nowe oprogramowanie AudioGate 3 zapewnia lepszą funkcjonalność i łatwiejszą obsługę; 
- Odtwarzanie plików DSD o częstotliwościach 2.8224 MHz lub 5.6448 MHz;
- AudioGate 3 zapewnia odtwarzanie wielu formatów audio: 24 bit (192/96kHz), 16 bit WAV, FLAC, MP3 i inne;
- Wysokiej jakości interfejsy zostały zbudowane z uwzględnieniem technologii stosowanych do budowy serii MR (profesjonalne 1-bitowe rejestratory audio);
- Stabilne, dedykowane sterowniki Win/Mac stworzone specjalnie dla oprogramowania AudioGate i interfejsów DS-DAC.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl